наша школа №155 наша школа №155

За допомогою кнопок,
можете поділитися адресою сайта зі своїми друзями в
соціальних мережах, яких ви зареєстровані


Хто прагне проникнути до мого комп'ютера?

Кожен користувач Інтернету повинен мати чітке уявлення про основні джерела безпеки, що йому загрожують. Це насамперед діяльність хакерів, а також віруси та спам

Хакери Спочатку слово хакер було сленговою назвою комп'ютерного ентузіаста. Однак з часом воно набуло негативного значення, й тепер так називають людину, яка без дозволу проникає до чужої комп'ютерної системи з наміром викрасти або зруйнувати дані. Більшість подібних хакерів воліють, щоб їх називали кракерами — від англійського слова «crack», тобто злом. Існує багато способів, за допомогою яких Хакери проникають до чужих систем.

Найбільш поширеними є такі :
 • Троянські коні
 • .

  Це шкідливі програми, які розповсюджуються шляхом обману. Так, вам може надійти електронною поштою лист, де буде сказано, що програма, яка знаходиться у вкладенні, виконує якусь корисну функцію. Якщо ви запустите її на виконання, ваш комп'ютер буде заражений. Троянські коні відкривають хакерам доступ до системи, можуть спричинити руйнування інших та виконання інших програм.

 • Соціотехніка
 • .

  Цей термін використовується для позначення шахрайських дій, спрямованих на отримання інформації, яка дає змогу проникнути до пев­ної системи та даних, що в ній знаходяться. Соціотехніка зазвичай є грою хакера на довірі людини. Для цього використовуються сфальсифіковані сай­ти та фіктивні електронні

  повідомлення від імені реальних компаній з про­ханням надати особисту інформацію

  .

  Підміна веб-сторінки. Хакер дістається сайту та змінює на ньому певну веб-сторінку, після чого на ній відображається інша інформація.

  УВАГА!
  Отримавши електронного листа з проханням повідомити персональну інформа­цію, ніколи не надавайте цю інформацію.



  Віруси та хробаки Існують програми, що мандрують Інтернетом та, потрапивши на комп'ютер чи до локальної мережі, завдають тієї чи іншої шкоди. Особливо небезпечними є два ви­ди таких програм — віруси та хробаки.


  Віруси.

  Програми названі на ім'я біологічних організмів, бо вони досить ма­лі, розповсюджуються, роблячи копії з самих себе, та не можуть існувати без носія. Такий вірус потрапляє до комп'ютерної системи, власник якої про це й гадки не має. До того ж іноді вірус якийсь час залишається затаєним, жод­ним чином себе не викриваючи, і лише після настання певної дати чи події активізується та завдає шкоди комп'ютерній системі.

  Хробак

  схожий на вірус тим, що розмножується, роблячи власні копії, але на відміну від останнього він не потребує носія й існує сам по собі. Часто хробаки передаються через електрону пошту. Найбільш нищівний з усіх хроба­ків на ім'я I LOVE YOU завдав збитків на 7 млрд. доларів.

  УВАГА! Нові віруси та інші методи вторгнення до вашої комп'ютерної системи виникають майже щодня. Тому регулярно перевіряйте наявність оновлень на сайті своєї антивірусної програми.



  Спам

  Спамом називають небажану електронну пошту, тобто пошту, що надходить без вашої згоди. Майже нічого не коштує розіслати такі повідомлення мільйонам лю­дей по всьому світу, й ніякі Хакери тут не потрібні. А от боротися зі спамом дуже складно навіть корпорації, спроможні щорічно витрачати мільйони доларів на антивірусне програмне забезпечення, не здатні зупинити потік рекламних та інших небажаних повідомлень, які призводять до перенавантаження мережних каналів та зайвих витрат дискового простору. І хоча повністю припинити надходження спаму досить важко, існують методи, що дозволяють істотно зменшити його кількість. Люди отримують спам з різних причин. Проте часто вони самі є винуватцями того, що їхня електронна адреса потрапляє до спамерів. Щоб з вами такого не сталося, треба знати, як відбувається полювання за адресами. Зазвичай спамери використо­вують спеціальні програми-павуки, які обстежують Веб і відшукують всі адреси електронної пошти, що там з'являються.

  Тому пам'ятайте:

  як тільки ви вкажете де-небудь адресу своєї електронної пошти, чекайте надходження спаму. Далі на­ведений перелік типових дій, які можуть призвести до того, що ваша адреса стане надбанням спамерів:

 • запис до гостьової книги на якомусь з сайтів із зазначенням своєї електрон­ної адреси;
 • підписка на безкоштовне отримання електронною поштою прайс-листів, новин та іншої подібної інформації;
 • відповідь на спам, що надійшов на вашу адресу (цим ви підтверджуєте, що адреса дійсно комусь належить);
 • публікування свого імені та електронної адреси в онлайновому довіднику типу «жовтих сторінок»;
 • надання згоди на участь у групі новин;
 • реєстрація свого доменного імені, яка вимагає надання персональної інфор­мації;
 • заповнення онлайнових форм;
 • участь у чаті.
 • Інформація з сайтуhttp://myclass.at.ua





  Прочитавши, ви отримаєте відповіді на такі запитання:

  gA